Sjaj u tami
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


druzenje, diskusija, zabava
 
PrijemPortalGalerijaLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Bajaga & Instruktori

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
*stella*
Admin
Admin
*stella*


Ženski
Broj poruka : 8143
Godina : 50
Lokacija : Bec
Raspolozenje : sjajno
Datum upisa : 03.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimePon Maj 12, 2008 5:28 pm

Bajaga & Instruktori 1ags0

Bajaga & Instruktori 2ahi1

Bajaga

Momčilo Bajagić Bajaga - rođen je 19. februara 1960. godine, u Bjelovaru. Naime, sticajem okolnosti, u trenutku kada je Bajaga odlučio da se rodi njegovi roditelji (Jovanka i Zivojin) su bili u poseti njegovoj babi. Tako je poznati Zemunac u stvari rođeni Bjelovarčanin !! Međutim posle dva dana u Bjelovaru Bajaga je ipak odlučio da se preseli pa je nastavio da živi u ulici 22.oktobra u Zemunu gde je proveo sledećih dvadeset godina života.

Bajaga sa 3 godine
Bajaga & Instruktori 3abg5

Iako verovatno nisu ni pomišljali da utiču na sinovljevu karijeru, a kamoli da je iniciraju ipak je prvi korak ka muzici Momčilo napravio uz svesrdnu pomoć svoje majke. Jednog dana dok je još bio obično dete dobio je na poklon singl Toma Džonsa sa obradom pesme ¨My Way¨. I tu je sve krenulo...sledeća ploča bila je ¨Isle Of Wight¨od Džimija Hendriksa koju je kupio jer mu se jednostavno svideo omot (još uvek nesvestan svoje sudbine,ccc...). Normalno, kao i 99% klinaca u to vreme slušao je Deep Purple, Beatlese itd

Prva iskustva sa pravljenjem sopstvenih zvukova doživeo je u osmom razredu kada je sa par ortaka snimao na magnetofonsku traku razne čudne zvukove imitirajući Floyde ili bar pokušavajući da ih imitira. Za sve to vreme bio je odličan učenik što je još odavalo utisak da je muzika samo hobi i da će tako i ostati. Međutim, uskoro će sve to da se promeni.

Zemunska gimnazija bila je gimnazija plavih bluza i urednih frizura. Momčilo je zaključio da nije to za njega pa je upisao Drugu beogradsku gde je sve bilo bar malo liberalnije. Ali, kada je uspeo da okine prvu godinu uz dobronamerni savet profesorki matematike da bi mogla da se obrije (kad on već neće da se ošiša) njegov ugled dobrog đaka bio je u opasnosti. Ipak, kako sve ima svoju dobru stranu tako je i ponavljanje bilo korisno sa strane slobodnog vremena koje je mogao da posveti muzici. Konačna transformacija mladog Momčila desila se 16.marta 1975. godine na koncertu grupe Deep Purple u Hali Pionir. Iako od tada verovatno ne čuje baš savršeno (nabio glavu u ozvučenje) taj koncert ga je zauvek uvukao u svet Rocka. Bajaga je bio rođen !!

TNT je poznata družina iz stripa ali i Bajagin prvi bend. Pošto su svi u bendu bili prilično neiskusni i naivni i njihova prva svirka bila je u skladu sa dogodovštinama družine čije su ime uzeli. Prvo - desila se 25.maja 1974. na Dan mladosti, drugo - ozvučenje je regulisao član grupe SOS to jest Miša Aleksić Bajagin budući kolega u Čorbi koji se dobro zezao gledajući Bajagu kako se gubi na sceni pevajući nešto što se čas čulo čas nije. Napokon, koncert je prošao ali i vreme trajanja TNT-a. Bajaga je prešao u grupu Ofi. Bend je prilično nebitan sa muzičke tačke gledišta ali je u njemu bio čovek koji je i te kako bitan za Bajaginu dalju karijeru. Bio je to Žika Milenković koji je od početka Instruktora postao neka vrsta zaštitnog znaka ove grupe i ona vesela karika od koje se uvek očekuje neko dobro zezanja pa čak i kada su Instruktori postali ozbiljan Rok Bend.

Ofi su ubrzo promenili ime u Glogov Kolac a za gitare je postao zadužen novi član Rajko Kojić. Imalo su par svirki koje je Rajko organizovao ali nisu dugo potrajali (jer su svirke bile očajne). Ali opet, Bajaga je bio na dobitku. Rajko je kasnije takođe svirao u Čorbi i ostavio je dubok trag na Bajagi kao veliki prijatelj i veliki muzičar.

Razočaran tokom svoje karijere ali i vezan očevom namerom da mu sin završi srednju školu Bajaga nije ušao u grupu Zdravo na ponudu Bobana Petovića. Kasnije, oni su svirali sa Dugmetom na Hajdučkoj česmi a Bajaga je verovatno još dugo imao noćne more...

SOS je bila grupa koju su 1978. činili Miša Aleksić, Vicko Milatović i Bora Đorđević. Menjaju ime u Riblja Corba i istorija počinje da se stvara...

Uzimaju Rajka Kojića za gitare i traže još jednog ritam gitaristu. Niko im se ne sviđa i Rajko se seti Bajage koga dovodi na probu da nešto odsvira. Verovatno to što je svirao nije zvučalo loše ali ga Bora prima u Bend pre svega zbog ogromne kose koju je tada nosio i obećanja da zna da peva terce koje je možda samo pevao u onim noćnim morama od malopre.

Period koji je Bajaga proveo u Čorbi slobodno može da se nazove jednim od prelomnih trenutaka u našoj rok muzici. Za tih šest godina koliko su svirali zajedno i Bora i Momčilo su sazreli muzički što je rezultovalo gomilom sjajnih albuma kako Čorbe (koja je za vreme Bajaginog prisustva doživela vrhunac karijere) tako kasnije i Bajage a svi ti albumi sigurno ne bi tako sjajno zvučali da nisu jedan drugome preneli deo svog senzibiliteta i drskosti.

Bajaga je sa Borom proveo šest godina, od 1978. do 1984. kada je snimio svoj prvi album ¨Pozitivna geografija¨. U toku rada u Čorbi bio je sve više i više zastupljen kao autor tako da možemo da nabrojimo samo neke pesme koje su Bajagino delo: Ja sam se ložio na tebe, Nemoj srećo, nemoj danas, Kad hodaš, Muzičari koji piju... Čak i kada je odlazio iz grupe bio je dovoljno kulturan da ponudi Bori pesme koje je želeo da stavi na Geografiju jer je hteo da ispoštuje Čorbu do kraja . Bora je izabrao Kad hodaš, a ostale pesme, kao što su Mali slonovi, Berlin i dr. smatrao je da nisu u skladu sa stilom koji su tada gajili. Ipak, ono što je izabrao (Kad hodaš) postalo je sjajan hit koji je čak i Bajaga kasnije stavio na živi album ¨Neka svemir čuje nemir¨.

Bajaga & Instruktori 4anh0 '80.Bajaga & Instruktori 5adz0 `90. Bajaga & Instruktori 6adu6 2001. Bajaga & Instruktori 7akd3

¨Pozitivna gegrafija¨ je snimana u novembru i decembru 1983. u Bajaginom stanu i u Studiju 5, a objavljena je 30.januara 1984. Najzaslužniji za stvaranje ploče sigurno je Bata Kovač koji je i naterao Bajagu da snimi pesme koje je imao, a radio je i produkciju koja je za to vreme izuzetno moderna. Gitare je odsvirao Krle iz Generacije 5, a bass Neša Japanac. Već to je nagoveštavalo izuzetan album..

U vreme kada je nastajala Geogragija Bajaga je doživeo ogroman nalet kreativnosti pa je uz svoj album napravio još i : dve pesme za Čolića (Tvoje oči, Afrika), tri teksta za Slađanu Milošević (Neko je tu, Kairo, Klovn i smrt), tekst Ulice mračne nisu za devojke za bend Aske, pomogao Kojiću na maksi singlu, producirao album za Bezobrazno Zeleno i napravio skoro pola materijala za novu ploču Riblje Čorbe...

Prvi koncert Instruktori Pozitivne Geografije imali su u Kulušiću, Zagreb, 12.aprila 1984. godine. Postava koja je svirala bila je sledeća: Bajaga, Cukić, Žika, Nele Stamatović, Vlajko, Bata Kovač, Dragan Mitrić. Svirali su sve pesme sa albuma, Afriku od Čolića, Nemoj da se zezaš sa mnom i Kada hodaš... Posle Kulušića odsvirali su jedan koncert u Novom Sadu a zatim je sledilo veliko predstavljanje beogradskoj publici u Domu Sindikata.

Ovo je bila Bajagina biografija do nastanka Instruktora. Od Kulušića pa na dalje ime Bajage više se ne spominje samo kao njegovo lično ime već kao ime lidera najuspešnije grupe na ovim prostorima.....

Bend

U Bendu Instruktora uvek su svirali odlični muzičari. Nije to zbog toga što su se palili na note i muzičke škole već jednostavno zato što su ljudi koji su znali svoj posao voleli da sarađuju sa talentovanim ljudima. Bajaga je bio savršen primer. Još pre snimanja prvog albuma ¨Pozitivna Geografija¨ njegove pesme su slušali ljudi kao što je Bata Kovač, koji ga je prosto nagovorio da uđe u studio i napravi ¨Geografiju¨.

Verovatno malo ko zna ko je sve svirao sa Instruktorima. Samo na prvom albumu su svirali Bata Kovač (klavijature i produkcija), Krle (Generacija 5-gitare), Neša Japanac (bas), i kasnije standardna postava Instruktora Nele (gitare), Cvele (bas), Vlada (bubnjevi), Dejan Cukić (vokal) ...

Bajaga & Instruktori 8ajh7

Postava Instruktora u vreme prvog albuma i prve prave svirke u Kulušiću (Zagreb) 12.aprila 1984. bila je sastavljena od osam članova: Bajaga, Dejan Cukić, Miroslav Cvetković, Žika Milenković, Nenad Stamatović, Vlajko Golubović, Bata Kovač i Dragan Mitrić . To je postava koja je uz manje promene ostala srž Instruktora do sredine devedesetih godina. Naime, Bata Kovač je već bio afirmisan muzičar kome je osnovna ideja bila da pomogne Bajagi na samom početku tako da on nije bio član benda na duže staze a Dragan Mitrić, kasnije čak i Rade Radivojević bili su, iako sjajni muzičari, nekompatibilni sa ¨ludilom¨ Instruktora. Na svu sreću, pojavio se mladi i perspektivni momak koji je razvaljivao Čik Koriu. Ime mu je Saša Lokner i on je ubrzo postao pojam za klavijaturiste na ovim prostorima.

Takva postava Instruktora (Bajaga, Žika, Cvele, Vlajko, Nele, Lokner, Cukić) bila je nerazdvojna na snimanju još dva albuma - ¨Sa Druge Strane Jastuka ¨ i ¨Jahači Magle¨ i velike ruske turneje posle čega je Cukić nastavio solo karijeru.

Devedesetih, posle snimanja ¨muzike Na Struju¨došlo je do drastičnih promena u Instruktorima. Nele i Vlajko su napustili bend vidno nezadovoljni lošim međuljudskim odnosima u bendu, Lokner je već radio na svojim projektima ( sa Lazom Ristovskim, za pozorište...) a Žile je osnovao Babe gde je sa Čavketom pravio sulude i sjajne pesme. Instruktori praktično nisu više postojali.

1997. godine Bajaga ponovo okuplja Instruktore. Od novih ljudi tu su Čeda Macura (bubanj) i Vlada Negovanović (gitare). Pravi se album ¨Od Bižuterije Do Ćilibara¨ i otvara se nova epoha ove grupe...

Zika Milenkovic
Sasa Lokner
Miroslav Cvetkovic
Ceda Macura
Vlada Negovanovic
Momcilo Bajagic

Bajaga & Instruktori 9axz5

Diskografija

Albumi:

Pozitivna Geografija 1984

01 berlin
02 mali slonovi
03 poljubi me
04 limene trube
05 znam coveka
06 tekila - gerila
07 marlena
08 kosooka
09 tamara
10 pustite me, druze
11 papaline

Sa Druge Strane Jastuka 1985

01 ”220”
02 vidi, sta sam ti uradio od pesme, mama
03 nemoj da budes nja nja
04 ti se ljubis (na tako dobar nacin)
05 dobro jutro dzezeri
06 sa druge strane jastuka
07 sarene pilule za lilule
08 dvadeseti vek
09 francuska ljubavna revolucija
10 nemoj da se zezas sa mnom
11 zazmuri

Jahaci Magle 1986

01 ja mislim 300 na sat
02 kao ne zna da je gotivim
03 gde stize moje secanje
04 red i mir
05 rimljani
06 samo nam je ljubav potrebna
07 strah od vozova
08 bam bam
09 442 do beograda

Prodavnica Tajni 1988

01 gore - dole
02 plavi safir
03 verujem - ne verujem
04 godine prolaze
05 ruski voz
06 vesela pesma
07 tisina
08 zivot je nekad siv - nekad zut
09 otkada tebe volim

Neka Svemir Cuje Nemir 1989

01 na vrhovima prstiju
02 tekila gerila
03 idem (kao da ne idem, a idem)
04 tamara
05 neka svemir cuje nemir
06 dvadeseti vek
07 dobro jutro dzezeri
08 220 u voltima
09 plavi safir
10 kad hodas
11 ruski voz
12 zazmuri
13 poljubi me
14 limene trube
15 ja mislim 300 na sat
16 tisina
najava koncerta u kulusicu 8 12 84

Cetiri Godisnja Doba 1991

01 uspavanka
02 dobro jutro
03 budjenje ranog proleca
04 u kozi krokodila

Muzika Na Struju 1993

01 muzika na struju
02 grad
03 gde si
04 grudi nosi ko odlikovanja
05 mali svira gitaru
06 na grani
07 jedino to se zove ljubav
08 ovo je balkan
09 marinina tema
10 lolita
11 nakostresena macka
12 golubica

Ni Na Nebu, Ni Na Zemlji 1994

01 naslovna tema (ver.1)
02 moji drugovi (ver.1)
03 ni na nebu ni na zemlji (ver.1)
04 beograd ‘93
05 naslovna tema (ver.2)
06 moji drugovi (ver.2)
07 ni na nebu ni na zemlji (ver.2)

Od Bizuterije Do Cilibara 1997

01 silikon (2004)
02 jos te volim
03 to !
04 ne volim zimu
05 iza nas…
06 tvoja je gajba sigurna
07 leti, leti ptico
08 nezgodna varijanta (jedna od…)
09 sto ne moze niko mozes ti

Zmaj Od Nocaja 2001

01 lepa janja, ribareva kci
02 da li da odem ili ne
03 gospod brine
04 tehno blues
05 zmaj od nocaja
06 najsladja devojka
07 model 1960 es sf er jot
08 ala
09 perla
10 extasy, pazi !!!
11 plavo

Sou Pocinje U Ponoc 2005

01 kap po kap
02 fanki taksi
03 bademi i so
04 sou pocinje u ponoc
05 pod jasenom
06 padaj kiso, keve ti
07 otrov
08 ima svet kraja dva
09 pesma slobode

2008.

- A ti se neces vratiti
- Bezis od mene ljubavi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zvezda-art.at/
*stella*
Admin
Admin
*stella*


Ženski
Broj poruka : 8143
Godina : 50
Lokacija : Bec
Raspolozenje : sjajno
Datum upisa : 03.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimePet Maj 23, 2008 12:21 pm

~ Bežiš od mene ljubavi ~

Svakog dana od mog srca otkine se jedan deo,
svake noći imam tuge dovoljno za život ceo.
Noć postoji samo zato da bi meni bilo teže
i da sanjam tvoje usne što pred zoru nekud beže.

Bežiš od mene ljubavi,
bežiš od mene ljubavi.

Išao sam putem svile, hodao sam dane noći,
pitao sam dobre vile, na kraj sveta u samoći,
dal postojiš samo zato da bi meni bilo gore.
Vile kažu to je ljubav, to se tvoje misli bore.

Bežiš od mene ljubavi,
bežiš od mene ljubavi.

Da si otrovna ko bršljan koji preko zida puže
trov'o bi se svakog dana a živeo triput duže.
Noć postoji samo zato da bi meni bilo teže
i da sanjam tvoje usne što pred zoru nekud beže.

Bežiš od mene ljubavi,
bežiš od mene ljubavi.

Svake noći sve je teže jer ti nisi tu, jer ti nisi tu.
Svake noći sve je teže jer ti nisi tu, jer ti nisi ljubavi...

Bežiš od mene ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zvezda-art.at/
*stella*
Admin
Admin
*stella*


Ženski
Broj poruka : 8143
Godina : 50
Lokacija : Bec
Raspolozenje : sjajno
Datum upisa : 03.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimeSub Maj 24, 2008 4:41 pm

~ Lepa Janja ribareva kci ~

Maslina je oliva
mene sunce poliva
procvale su kajsije rumene
pa se vidi jasnije pa se cuje glasnije
na celom svetu od sto milja
mene sunce nervira
zrake lose servira
pa te dobro nevidim ovaj put
onda vidim *** nigde takve lepote
na celom svetu od sto milja

Niko lepsi nego ti
lepa Janja ribareva kci
na celom svetu
lepote takve ni
samo lepa ribareva kci

Maslina je oliva
mene sunce poliva
procvale su kajsije rumene
pa se vidi jasnije pa se cuje glasnije
na celom svetu od sto milja
mene sunce nervira
zrake lose servira
istopi ti maskaru svaki put
pa se ljutis na mene pa mi trazis zamene
na celom svetu od sto milja

Niko lepsi nego ti
lepa Janja ribareva kci
na celom svetu
lepote takve ni
samo lepa ribareva kci

Onda pesme drugi deo
da promenim ja bih hteo
jer nevolim depresivne krajeve
zato želim ribarima puno sreće s virovima
i pune mreze ribe sveze

Niko lepsi nego ti
lepa Janja ribareva kci
na celom svetu
lepote takve ni
samo lepa ribareva kci
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zvezda-art.at/
Rokerka
Urednik
Urednik
Rokerka


Ženski
Broj poruka : 1425
Godina : 33
Lokacija : Majdanpek
Datum upisa : 14.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimeUto Maj 27, 2008 5:43 am

Ti Se Ljubis Na Tako Dobar Nacin

Nekad se plasim da te pozovem
Da te probudim
Da te probudim i pozelim

Samo ti spavaj na zrnu graska
Sa svojim snovima
Sa svojim snovima srebrnih mocvara

Jer ti se ljubis na tako dobar nacin
Nemas pojma kolko mi znacis
Nemas pojma kolko mi nedostajes

U mojoj glavi sve me podseca na tebe
Nemam prava da te zadrzim za sebe
Nemam prava da te zadrzim

Nekad me nema po pet sest dana
Da te ne sretnem
Da te ne sretnem i pokleknem

A gledam iza svakog ugla
Da se pojavis
Da se pojavis da me pokupis

Jer ti se ljubis na tako dobar nacin
Nemas pojma kolko mi znacis
Nemas pojma kolko mi nedostajes

U mojoj glavi sve me podseca na tebe
Nemam prava da te zadrzim za sebe
Nemam prava da te zadrzim
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/zeljkarnr
Rokerka
Urednik
Urednik
Rokerka


Ženski
Broj poruka : 1425
Godina : 33
Lokacija : Majdanpek
Datum upisa : 14.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimeNed Jul 27, 2008 9:01 pm

Zivot je nekad siv,nekad zut...

Zivot je, nekad siv, nekad zut
Zivot je (2x) ovaj put (2x)
za mene zabrinut

Ne brini, Ziko ti, kazu svi
Zile nemoj brinuti, bolujes od ljubavi
to se tesko podnosi

Toliko je volim a nisam sa njom
(bas i sada ja pricam o tom)
Koliko je volim ja najbolje znam
(i na kraju ces ostati sam)

Tvoj zivot je nekad siv, nekad siv, nekad zut (2x)

Zivot je nekad zut, nekad zut, nekad siv
Zivot je (2x) kad si ziv (2x)
Zivot je za to kriv

Ne brini, Ziko ti, kazu svi
Zile nemoj brinuti, bolujes od ljubavi
to se tesko podnosi

Toliko je volim a nisam sa njom
(bas i sada ja pricam o tom)
Koliko je volim ja najbolje znam
(i na kraju ces ostati sam)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/zeljkarnr
*stella*
Admin
Admin
*stella*


Ženski
Broj poruka : 8143
Godina : 50
Lokacija : Bec
Raspolozenje : sjajno
Datum upisa : 03.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimePon Sep 29, 2008 10:02 am

~ Bademi i so ~

Iznenada noc se spustila
Preko krova pa u dvoriste
Prve zvezde cim se pojave
U tvom oku nadju skroviste

Opet bih krenuo
Tamo kuda idem nocima
Da se sklonim, i da slucajno
Potonem u tvojim ocima

I krene sve isto ko pre
U kratkim talasima
I osetim da dolazi
Plima

Napolju je vreme pogresno
Skoro da me i ne zanima
Ja bi s tobom negde otiso
Pa bi tamo bili danima

Jer ti nosis to, bademe i so
I u oku zrake sunca
Ti oteras sve hladne talase
Da ne stignu do mog srca
Kada dan je dug, mirises na jug
I sve na dobro krene
Jer ti nosis to, bademe i so
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zvezda-art.at/
*stella*
Admin
Admin
*stella*


Ženski
Broj poruka : 8143
Godina : 50
Lokacija : Bec
Raspolozenje : sjajno
Datum upisa : 03.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimeSub Dec 20, 2008 10:16 am

~ Ja mislim 300 na sat ~

Ja mislim 300 na sat
i imam odlican vid.
Sa zemlje na sedmi sprat,
ja furam jer imam spid.

Hajde, umori me, uspori me,
ako se podignem obori me.
Hajde, umori me i voli me,
mnogo pametnije je sporije.

Pogleda, pomracina kaplje s krovova,
sasvim polako kao prsti lopova.
Dole u gradu je opasno,
hajde umori me devojko.

Ja mislim 300 na sat,
i imam odlican vid.
Sa zemlje na sedmi sprat
k'o metak jer imam speed...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zvezda-art.at/
*stella*
Admin
Admin
*stella*


Ženski
Broj poruka : 8143
Godina : 50
Lokacija : Bec
Raspolozenje : sjajno
Datum upisa : 03.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimeČet Feb 12, 2009 11:03 am

Bajaga ~ Godine prolaze (video)

Secam se slike ja
Od pre par godina
Na slici prolece i suncan dan

U basti mirisa
cvetovi irisa
Sarena hartija i ti i i ja

Secam se slike ja
pre jedno mesec dva
Na slici septembarski vreo dan

Na reku uzdaha
Sunce se ne vraca
Zelena obala
I ti i ja

Godine prolaze
Nervoznim korakom
Godine prolaze, mi stojimo

Jesmo li sretniji
jer smo pametniji
godine prolaze, mi gledamo
godine prolaze, mi gledamo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zvezda-art.at/
*stella*
Admin
Admin
*stella*


Ženski
Broj poruka : 8143
Godina : 50
Lokacija : Bec
Raspolozenje : sjajno
Datum upisa : 03.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimeUto Mar 03, 2009 10:53 am

~ Sto ne moze niko mozes ti ~

Pozovi me kad ti trebam ja
u ovoj rupi izmedu vekova
Da zajedno stignemo do sna
sami na raskrsnici svetova

I daj mi znake dovoljno jake
daj mi snage i hrabrosti.
Sto ne moze niko mozes ti

Pokazi mi da je igra dar
koji nikad nismo gubili
Nebitna, vrlo bitna stvar
u koju smo se odmah zaljubili

I daj mi znake dovoljno jake
daj mi snage i hrabrosti
Sto ne moze niko mozes ti

Ubedi me da je zivot lep
protiv svih pravila i zakona
Izadji sa mnom medu svet
ovo su dani visokog napona

Nek zvona zvone za sampione
daj mi snage i hrabrosti
Sto ne moze niko mozes ti
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zvezda-art.at/
*stella*
Admin
Admin
*stella*


Ženski
Broj poruka : 8143
Godina : 50
Lokacija : Bec
Raspolozenje : sjajno
Datum upisa : 03.05.2008

Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitimeSub Maj 02, 2009 1:47 am

~ Tisina ~ (video)

Mrak se skupio u kap, rano jutro kao slap
Ulazi u sobu
Dal si ikad pitala tamne senke zidova
Ujutro gde odu

Oci su ti sklopljene, usne su ti umorne
Ne ljubi me njima
Nisu cvorci pevali dok je iznad krovova
Svirala tisina

Hajde Boze budi drug pa okreni jedan krug
Unazad planetu
Noc je kratko trajala a nama je trebala
Najduza na svetu

U mom oku samo hlad u mom srcu samo stud
Inje i prasina
Nisu cvorci pevali dok je iznad krovova
Svirala tisina

U cik zore zviždi voz
njime odlazim u Oz
neću da se vratim
što god tebi napišem
pocepam i obrišem
al ti moraš znati
nisi se probudila
zato nisi videla
igrale su sene
nek te dobri duhovi
i kraljevski orlovi
čuvaju od mene
Hajde, Boze, budi drug...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.zvezda-art.at/
Sponsored content





Bajaga & Instruktori Empty
PočaljiNaslov: Re: Bajaga & Instruktori   Bajaga & Instruktori Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Bajaga & Instruktori
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Sjaj u tami :: Kultura i umetnost :: Muzika :: Biografije i Tekstovi :: Pop & Rock-
Skoči na: